Wojol

Bezpieczeństwo

1 odpowiedź w tym temacie

Rekomendowane odpowiedzi

Wojol    43

Witam Was.
Temat tyczy się wszystkich, a bardziej tych z "rangą"
Chciałem Wam przypomnieć, aby nie podawać swoich adresów e-mail / loginów / starych haseł osobom trzecim.
Wodzu dał się nabrać podając swój e-mail użytkownikowi o nicku Hatex, który pasuje z jego kontem Steam.
Duży minus dla Ciebie. W tych czasach większość korzysta z PW/GG/Skype do komunikacji z kimś,
a więc nie nabierajcie się na teksty typu "podaj maila, prześle Ci coś", "nie mam gg, daj maila to jedyna nasza droga komunikacji".
Czemu wy macie się poświęcać? Niech ktoś się poświęci i założy np. GG.
Są programy, skrypty o których Wam się nie śniło.
Gdy dostajecie linki na Steam które waszym okiem dziwnie wyglądają, nie klikajcie w nie!
Tak samo jest z Facebookiem, spam z linkami od osób, a one same nie wiedzą że je wysyłają, bo są już zarażeni.
Skanujcie swoje komputery, aktualizujcie bazy wirusów.
Większość z Was ma jednego maila do wszystkich stron i jedno hasło.
Jedno nie dopatrzenie i tracicie wszystko co mieliście.
Wiadomo że każdy chciałby mieć łatwe hasło do zapamiętania, ale niestety nie jest to bezpieczne.
Zalecam mieszanie liter z liczbami + różne wielkości liter.

Np. zamiast "mojehaslo" dać "Moje@Haslo1!".
Jeżeli chodzi o złamanie hasła na forum to nie musicie się o nic bać, hasła są dobrze kodowane.
Każdy ma swój własny generowany salt co daje nam potrójne kodowanie.
Jednak gdy używacie hasła na innych witrynach np. forum phpbb są kodowane samym hashem, co już jest łatwe do złamania.
Gdy osoba złamie wasze hasło gdzie indziej lub po prostu wpadnie w posiadanie owego, grozi to utraceniem waszych kont.

Hacking niesie za sobą dobre rzeczy jak i złe, lecz większość chce tylko szkodzić innym.
Dlatego:

• zmieniajcie wasze hasła często
  • nie używajcie wszędzie tych samych haseł
  • nie używajcie łatwych haseł, używajcie kombinacji znaków w tym duże, małe litery jak i cyfry.

Mam nadzieje że ktoś to przeczyta, i nie którzy zrozumieją jakie szkody może przynieść łatwe hasło.

Uważajcie również na osoby które się podszywają pod innych.
Administracja nigdy nie będzie Was pytać o Wasze hasło!
Sam osobiście nigdy nie piszę do innych z innego numeru. Nie ma sytuacji "jestem u kolegi, nie pamietam pasów, bo mam zapisane na kompie, podaj swoje chce coś sprawdzić". Ta linijka tyczy się administracji jak i moderatorów.

Pozdrawiamy
Administracja

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.